Ogólnopolski Turniej Tenisa Lekarzy Gdańsk 2015
Turniej odbył się:
23-24 Maja 2015 na kortach AWF w Gdańsku
Zdjęcia z imprezy dostepne są w Galerii zdjęć (dostep po zalogowaniu)


ylu ciekawych meczy i zwrotów akcji jak w tegorocznym turnieju ja jako organizator nie pamiętam. O poziomie meczy finałowych niech świadczy fakt, że większość z nich musiała być kończona tie-breakami. Żmudna podróż przez wszystkie rundy kończyła się dla szczęśliwców spotkaniem zawodnika na podobnie wysokim poziomie i zwyciężyć można było tylko pokazując swój najlepszy tenis - ku uciesze licznych kibiców zadowolonych z arcyciekawych meczy oraz pięknej słonecznej pogody.
Na gdańskie korty GAT mieszczące się na terenie AWF zawitało w tym roku 65 zawodników i zawodniczek oraz rodziny i kibice. Dobrze przygotowane korty i sprawna obsługa pozwoliły na rozegranie wszystkich meczy a problemy pogodowe z sobotniego popołudnia nie zdołały pokrzyżować rozgrywek. Aby nie opaść z sił w czasie rozgrywek dla każdego dostępny był posiłek z grilla oraz napoje. Z powodu dużej frekwencji a także dzięki licznemu zgłoszeniu się pań mecze w sobotę zakończyły się aż o godz. 21:00 aby o 8:00 następnego dnia rozpocząć kolejne. Ostateczne rozstrzygnięcia nastąpiły ok. godz. 18:00 w niedzielę. Rozegraliśmy w sumie - uwaga! - 140 meczy w czym większość dwu setowych!
Na potrzeby turnieju Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku wynajęła na wyłączność cały obiekt GAT w Gdańsku. Do dyspozycji było w sumie 7 kortów ziemnych z czego 2 kryte. Dzięki dobrej organizacji i dobrej współpracy z zawodnikami wszystkie korty były maksymalnie wykorzystane i mecze przebiegały dość sprawnie.
Podobnie jak w sierpniu zeszłego roku zarówno mężczyźni jak i kobiety rywalizowali w dwóch kategoriach - OPEN i +50. Odbyły się również turnieje DEBLOWE mężczyzn, kobiet oraz MIKSTY. W niedzielę wyłoniono zwycięzców. Niespodzinek było co najmniej kilka. Po puchar w kategorii OPEN sięgnął po raz pierwszy Krzysztof Szyndler. W kategorii +50 po najwyższe trofeum po raz kolejny zdołał sięgnąć rozstawiony z nr 1 Romuald Czerwiński a wśród Pań, grająca dynamiczny i precyzyjny tenis Joanna Grulkowska. Gry deblowe odbyły się w całości w niedzielę a po najwyższe miejsce na podium sięgnęły pary Maciej Radziejewski/Michał Radziejewski, wśród Pań Karolina Grajewska/Małgorzata Krzyżanowska a w parach mieszanych Bożena Rosinke/Marek Rosinke. W tym roku oprócz pucharów, medali i sportowych spodenek i spódniczek, najlepsi wygrali nagrody rzeczowe. Główną nagrodą w kategorii Open była możliwość wypożyczenia dowolnego samochodu z salonu Volkswagen z Sopotu na weekend z pełnym bakiem paliwa. W pozostałych kategoriach nagrody w zależności od miejsca stanowiły naciągi, froty, owijki czy np. skarpetki tenisowe.
Podobnie jak w roku ubiegłym w kategoriach singlowych zastosowaliśmy system „do dwóch przegranych”. Każdy mecz trwał od stanu 2:2 w gemach do dwóch wygranych setów, natomiast w razie remisu rozgrywany był tie-break do 7.
Już teraz pragnę zaprosić wszystkich zainteresowanych na przyszły rok. Poszukujemy również kolejnych sponsorów, którzy są zainteresowani współpracą i zwiększeniem puli nagród!
Poniżej zwycięzcy tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Lekarzy:
|
Kategoria OPEN mężczyzn: I miejsce – Krzysztof SZYNDLER II miejsce – Piotr WOŹNIACKI III miejsce – Jacek PODGAJNY IV miejsce – Aleksander SKOP |
Kategoria +50 mężczyzn: I miejsce – Romuald CZERWIŃSKI II miejsce – Marek ROSINKE III miejsce – Marek DOBOSZ IV miejsce – Marek MARKIEWICZ |
|
I miejsce – Joanna GRULKOWSKA II miejsce – Natalia PELCZAR III miejsce – Malwina ORNOWSKA IV miejsce – Edyta Śleszycka |
I miejsce – Aneta DOBOSZ II miejsce – Urszula STODOLSKA-KOBERDA III miejsce – Elżbieta CZERWIŃSKA |
|
I miejsce – RADZIEJEWSKI/RADZIEJEWSKI II miejsce – OSIŃSKI/KOBERDA III miejsce – SZULC/SZULC IV miejsce – SZYNDLER/PODGAJNY |
I miejsce – GRAJEWSKA/KRZYŻANOWSKA II miejsce – ORNOWSKA/DOBOSZ III miejsce – ŚLESZYCKA/OŻÓG-ZABOLSKA IV miejsce – STODOLSKA-KOBERDA/HOPPE
|
|
I miejsce – ROSINKE/ROSINKE II miejsce – ORNOWSKA/SKELNIK III miejsce – DOBOSZ/DOBOSZ IV miejsce – KOBERDA/STODOLSKA-KOBERDA |
Chcesz aby na następnym turnieju było coś nowego? Masz sugestie? Napisz na adres email podany w dziale "Kontakt".
Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku
Organizator turnieju: Mateusz Koberda
Przewodniczący komisji: Marcin Szczęśniak
Pozdrawiam serdecznie,