Ogólnopolski Turniej Tenisa Lekarzy Gdańsk 2016

Opublikowano: poniedziałek, 13 czerwiec 2016

Turniej odbył się: 
4-5 Maja 2016 na kortach AWF w Gdańsku
Zdjęcia z imprezy dostepne są w Galerii zdjęć (dostep po zalogowaniu)

plakat ttl czerwiec 2016 v1 maly

litera T


egoroczny turniej po raz kolejny udało się rozegrać przy doskonałej pogodzie. Zawodnicy i zawodniczki ponownie dopisali i co należy podkreślić - poza stałymi uczestnikami pojawiło się kilka nowych twarzy, które jak sie okazało zatrzęsły drabinką turniejową szczególnie w kategoriach męskich. Jak zawsze było wiele ciekawych meczy i zwrotów akcji. O stale podnoszącym się poziomie turnieju niech świadczy chociażby fakt, że zawodnik rozstawiony z nr 1 odpadł z turnieju juz na etapie 1/8 finału a w samym finale zagrali dwaj debiutanci. 


Na korty Gdańskiej Akademii Tenisowej mieszczące się na terenie AWF zawitało w tym roku 68 zawodników i zawodniczek oraz rodziny i kibice. Dobrze przygotowane korty i pogoda pozwoliły na rozegranie wszystkich meczy chociaż przy dośc dużych opóźnieniach spowodowanych zaciętymi meczami. Aby nie opaść z sił w czasie rozgrywek dla każdego dostępny był posiłek z grilla oraz napoje. Ostateczne rozstrzygnięcia nastąpiły dopiero po godz. 18:00 w niedzielę. Rozegraliśmy w sumie ok. 130 meczy w czym wszystkie dwu- lub trzy setowe!


Na potrzeby turnieju Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku wynajęła na wyłączność cały obiekt GAT w Gdańsku. Do dyspozycji było w sumie 7 kortów ziemnych z czego 2 kryte. Dzięki dobrej organizacji i dobrej współpracy z zawodnikami wszystkie korty były maksymalnie wykorzystane i mecze przebiegały dość sprawnie.


Podobnie jak w sierpniu zeszłego roku zarówno mężczyźni jak i kobiety rywalizowali w dwóch kategoriach - OPEN i +50. Odbyły się również turnieje DEBLOWE mężczyzn, kobiet oraz MIKSTY. W niedzielę wyłoniono zwycięzców. Niespodzinek było co najmniej kilka. Po puchar w kategorii OPEN Mężczyzn sięgnął po raz pierwszy Piotr Danielewicz. Wśród Pań po przerwie tron objęła Karolina Grajewska. W kategorii +50 Mężczyzn po najwyższe trofeum po raz pierwszy zdołał sięgnąć Mariusz Chwiałkowski a wśród Pań faworytka zawodów Aneta Szczerkowska-Dobosz. Gry deblowe odbyły się w całości w niedzielę a po najwyższe miejsce na podium sięgnęły pary Podgajny/Woźniacki, wśród Pań Aneta Szczerkowska-Dobosz/Mariola Bigus a w parach mieszanych podobnie jak przed rokiem Bożena Rosinke/Marek Rosinke. Na wyróznienie zasługuje w tym roku również Romuald Czerwiński, który po zdobyciu wielu poprzednich tutułów w kategorii +50 zdecydował się w tym roku na rywalizację w kategorii OPEN czyli z młodszymi (czasem dużo młodszymi) zawodnikami! W tym roku oprócz kryształowych pucharów, najlepsi wygrali nagrody rzeczowe. Nowością były też ręczniki sportowe z logiem sponsora (Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku). 


Podobnie jak w roku ubiegłym w kategoriach singlowych zastosowaliśmy system „do dwóch przegranych”. Każdy  mecz trwał od stanu 2:2 w gemach do dwóch wygranych setów, natomiast w razie remisu rozgrywany był tie-break do 7.


Już teraz pragnę zaprosić wszystkich zainteresowanych na przyszły rok. Poszukujemy również kolejnych sponsorów, którzy są zainteresowani współpracą i zwiększeniem puli nagród!


Poniżej zwycięzcy tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Lekarzy:

Kategoria OPEN mężczyzn:

I miejsce – Piotr Danielewicz

II miejsce – Michał Koszyk

III miejsce – Jacek Podgajny

IV miejsce – Tomasz Zwierski 

Kategoria  +50 mężczyzn:

I miejsce – Mariusz Chwiałkowski

II miejsce – Dariusz Badaczewski

III miejsce – Grzegorz Miler

IV miejsce – Marek Dobosz


Kategoria OPEN kobiet:

I miejsce – Karolina Grajewska

II miejsce – Malwina Ornowska

III miejsce – Barbara Sławińska

IV miejsce – Judyta Strzała


K
ategoria +50 kobiet:

I miejsce – Aneta Szczerkowska-Dobosz

II miejsce – Małgorzata Krzyżanowska

III miejsce - Urszula Stodolska-Koberda

IV miejsce – Elżbieta Czerwińska


Kategoria DEBEL mężczyzn:

I miejsce – Podgajny/Woźniacki

II miejsce – Radziejewski/Radziejewski

III miejsce – Zwierski/Zwierski

IV miejsce – Osiński/Koberda


Kategoria DEBEL kobiet:

I miejsce – Szczerkowska-Dobosz/Bigus

II miejsce – Grajewska/Krzyżanowska

III miejsce – Sławińska/Rymkiewicz

IV miejsce  – Ożóg-Zabolska/Śleszycka

 


Kategoria MIXT:

I miejsce – Rosinke/Rosinke

II miejsce – Szczerkowska-Dobosz/Dobosz

III miejsce – Dobosz-Kawałko/Kawałko

 

 


Chcesz aby na następnym turnieju było coś nowego? Masz sugestie? Napisz na adres email podany w dziale "Kontakt".




Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku

Organizator turnieju: Mateusz Koberda

Przewodniczący komisji: Marcin Szczęśniak

Pozdrawiam serdecznie,
podpis bialetlo