Ogólnopolski Turniej Tenisa Lekarzy Gdańsk 2016
Turniej odbył się:
4-5 Maja 2016 na kortach AWF w Gdańsku
Zdjęcia z imprezy dostepne są w Galerii zdjęć (dostep po zalogowaniu)


egoroczny turniej po raz kolejny udało się rozegrać przy doskonałej pogodzie. Zawodnicy i zawodniczki ponownie dopisali i co należy podkreślić - poza stałymi uczestnikami pojawiło się kilka nowych twarzy, które jak sie okazało zatrzęsły drabinką turniejową szczególnie w kategoriach męskich. Jak zawsze było wiele ciekawych meczy i zwrotów akcji. O stale podnoszącym się poziomie turnieju niech świadczy chociażby fakt, że zawodnik rozstawiony z nr 1 odpadł z turnieju juz na etapie 1/8 finału a w samym finale zagrali dwaj debiutanci.
Na korty Gdańskiej Akademii Tenisowej mieszczące się na terenie AWF zawitało w tym roku 68 zawodników i zawodniczek oraz rodziny i kibice. Dobrze przygotowane korty i pogoda pozwoliły na rozegranie wszystkich meczy chociaż przy dośc dużych opóźnieniach spowodowanych zaciętymi meczami. Aby nie opaść z sił w czasie rozgrywek dla każdego dostępny był posiłek z grilla oraz napoje. Ostateczne rozstrzygnięcia nastąpiły dopiero po godz. 18:00 w niedzielę. Rozegraliśmy w sumie ok. 130 meczy w czym wszystkie dwu- lub trzy setowe!
Na potrzeby turnieju Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku wynajęła na wyłączność cały obiekt GAT w Gdańsku. Do dyspozycji było w sumie 7 kortów ziemnych z czego 2 kryte. Dzięki dobrej organizacji i dobrej współpracy z zawodnikami wszystkie korty były maksymalnie wykorzystane i mecze przebiegały dość sprawnie.
Podobnie jak w sierpniu zeszłego roku zarówno mężczyźni jak i kobiety rywalizowali w dwóch kategoriach - OPEN i +50. Odbyły się również turnieje DEBLOWE mężczyzn, kobiet oraz MIKSTY. W niedzielę wyłoniono zwycięzców. Niespodzinek było co najmniej kilka. Po puchar w kategorii OPEN Mężczyzn sięgnął po raz pierwszy Piotr Danielewicz. Wśród Pań po przerwie tron objęła Karolina Grajewska. W kategorii +50 Mężczyzn po najwyższe trofeum po raz pierwszy zdołał sięgnąć Mariusz Chwiałkowski a wśród Pań faworytka zawodów Aneta Szczerkowska-Dobosz. Gry deblowe odbyły się w całości w niedzielę a po najwyższe miejsce na podium sięgnęły pary Podgajny/Woźniacki, wśród Pań Aneta Szczerkowska-Dobosz/Mariola Bigus a w parach mieszanych podobnie jak przed rokiem Bożena Rosinke/Marek Rosinke. Na wyróznienie zasługuje w tym roku również Romuald Czerwiński, który po zdobyciu wielu poprzednich tutułów w kategorii +50 zdecydował się w tym roku na rywalizację w kategorii OPEN czyli z młodszymi (czasem dużo młodszymi) zawodnikami! W tym roku oprócz kryształowych pucharów, najlepsi wygrali nagrody rzeczowe. Nowością były też ręczniki sportowe z logiem sponsora (Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku).
Podobnie jak w roku ubiegłym w kategoriach singlowych zastosowaliśmy system „do dwóch przegranych”. Każdy mecz trwał od stanu 2:2 w gemach do dwóch wygranych setów, natomiast w razie remisu rozgrywany był tie-break do 7.
Już teraz pragnę zaprosić wszystkich zainteresowanych na przyszły rok. Poszukujemy również kolejnych sponsorów, którzy są zainteresowani współpracą i zwiększeniem puli nagród!
Poniżej zwycięzcy tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Lekarzy:
|
Kategoria OPEN mężczyzn: I miejsce – Piotr Danielewicz II miejsce – Michał Koszyk III miejsce – Jacek Podgajny IV miejsce – Tomasz Zwierski |
Kategoria +50 mężczyzn: I miejsce – Mariusz Chwiałkowski II miejsce – Dariusz Badaczewski III miejsce – Grzegorz Miler IV miejsce – Marek Dobosz |
|
I miejsce – Karolina Grajewska II miejsce – Malwina Ornowska III miejsce – Barbara Sławińska IV miejsce – Judyta Strzała |
I miejsce – Aneta Szczerkowska-Dobosz II miejsce – Małgorzata Krzyżanowska III miejsce - Urszula Stodolska-Koberda IV miejsce – Elżbieta Czerwińska |
|
I miejsce – Podgajny/Woźniacki II miejsce – Radziejewski/Radziejewski III miejsce – Zwierski/Zwierski IV miejsce – Osiński/Koberda |
I miejsce – Szczerkowska-Dobosz/Bigus II miejsce – Grajewska/Krzyżanowska III miejsce – Sławińska/Rymkiewicz IV miejsce – Ożóg-Zabolska/Śleszycka
|
|
I miejsce – Rosinke/Rosinke II miejsce – Szczerkowska-Dobosz/Dobosz III miejsce – Dobosz-Kawałko/Kawałko |
Chcesz aby na następnym turnieju było coś nowego? Masz sugestie? Napisz na adres email podany w dziale "Kontakt".
Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku
Organizator turnieju: Mateusz Koberda
Przewodniczący komisji: Marcin Szczęśniak
Pozdrawiam serdecznie,