|

egoroczny turniej już po raz kolejny z rzędu udało się rozegrać przy doskonałej pogodzie (w poniedziałek były już ulewy!). Zawodnicy i zawodniczki dopisali, jak zawsze było wiele ciekawych meczy i zwrotów akcji. Ze względu na wysoka frekwencję ale również z dbałości o zdrowie zawodników mecze singlowe odbywały się od stanu 3:3 co pozwoliło uniknąć nadmiernego wysiłku a praktycznie wszyscy zgodnie uznali, że jest to wystarczająco długi mecz aby udowodnić kto powinien awansować w drabince.
Na korty Gdańskiej Akademii Tenisowej mieszczące się na terenie AWF zawitało w tym roku 68 zawodników i zawodniczek oraz rodziny i kibice. Dobrze przygotowane korty i pogoda pozwoliły na rozegranie wszystkich meczy niemal zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Aby nie opaść z sił w czasie rozgrywek dla każdego dostępny był posiłek z grilla oraz napoje a tegoroczną nowością była możliwość zregenerowania zmęczonych mieśni w gabinecie fizjoterapeuty z czego zawodniczy i zawodniczki chętnie korzystali. Ostateczne rozstrzygnięcia nastąpiły dopiero po godz. 17:00 w niedzielę. Rozegraliśmy w sumie ok. 150 meczy w czym wszystkie dwu- lub trzy setowe!
Na potrzeby turnieju Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku wynajęła na wyłączność cały obiekt GAT w Gdańsku. Do dyspozycji było w sumie 7 kortów ziemnych z czego 2 kryte. Dzięki dobrej organizacji i dobrej współpracy z zawodnikami wszystkie korty były maksymalnie wykorzystane i mecze przebiegały dość sprawnie.
Podobnie jak w sierpniu zeszłego roku zarówno mężczyźni jak i kobiety rywalizowali w dwóch kategoriach - OPEN i +50. Odbyły się również turnieje DEBLOWE mężczyzn, kobiet oraz MIKSTY. W niedzielę wyłoniono zwycięzców. Niespodzinek było w tym roku nieco mniej niż w zeszłym roku, niemniej były liczne przetasowania na podium. Po puchar w kategorii OPEN Mężczyzn sięgnął Grzegorz Szelągowicz, który co warto podkreślić mógł również grać w kategorii +50. Wśród Pań po raz drugi z rzędu triumfowała Karolina Grajewska, któa zresztą rozstawiona była z numerem "1". W kategorii +50 Mężczyzn po najwyższe trofeum zdołał sięgnąć Romuald Czerwiński a wśród Pań faworytka zawodów Aneta Szczerkowska-Dobosz. Gry deblowe odbyły się w całości w niedzielę a po najwyższe miejsce na podium w kat. męskiej sięgnęli bracia Radziejewscy, wśród Pań Aneta Szczerkowska-Dobosz/Mariola Bigus a w parach mieszanych para debiutantów - Aleksandra Gajecka z Remigiuszem Mazurem. W tym roku oprócz kryształowych pucharów, najlepsi wygrali nagrody rzeczowe. W tym roku każdy zawodnik otrzymał czapkę sportową z logiem sponsora (Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku), któa zresztą bardzo się przydawała na pełnym słońcu.
Podobnie jak w roku ubiegłym w kategoriach singlowych zastosowaliśmy system „do dwóch przegranych”. Każdy mecz trwał od stanu 3:3 w gemach do dwóch wygranych setów, natomiast w razie remisu rozgrywany był tie-break do 7. Deble rozgrywane były od stanu 0:0 bez przewag.
Już teraz pragnę zaprosić wszystkich zainteresowanych na przyszły rok. Poszukujemy również kolejnych sponsorów, którzy są zainteresowani współpracą i zwiększeniem puli nagród!
Poniżej zwycięzcy tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Lekarzy:
|
Kategoria OPEN mężczyzn:
I miejsce – Grzegorz Szelągowicz
II miejsce – Jacek Podgajny
III miejsce – Tomasz Zwierski
IV miejsce – Robert Sawicki
|
Kategoria +50 mężczyzn:
I miejsce – Romuald Czerwiński
II miejsce – Aleksander Skop
III miejsce – Grzegorz Miler
IV miejsce – Mariusz Chwiałkowski
|
|
Kategoria OPEN kobiet:
I miejsce – Karolina Grajewska
II miejsce – Aleksandra Gajecka
III miejsce – Malwina Ornowska-Skelnik
IV miejsce – Judyta Strzała
|
Kategoria +50 kobiet:
I miejsce – Aneta Szczerkowska-Dobosz
II miejsce – Małgorzata Krzyżanowska
III miejsce - Urszula Stodolska-Koberda
IV miejsce – Elżbieta Czerwińska
|
|
Kategoria DEBEL mężczyzn:
I miejsce – Radziejewski/Radziejewski
II miejsce – Podgajny/Mikulski
III miejsce – Zwierski/Zwierski
IV miejsce – Piskulak/Chwiałkowski
|
Kategoria DEBEL kobiet:
I miejsce – Szczerkowska-Dobosz/Bigus
II miejsce – Grajewska/Krzyżanowska
III miejsce – Ożóg-Zabolska/Śleszycka
IV miejsce – Stodolska-Koberda/Hoppe
|
|
Kategoria MIXT:
I miejsce – Gajecka/Mazur
II miejsce – Rosinke/Rosinke
III miejsce – Szczerkowska-Dobosz/Dobosz
IV miejsce – Emerich/Jaroszewicz
|
|
Chcesz aby na tym turnieju było coś Chcesz aby na następnym turnieju było coś nowego? Masz sugestie? Napisz na adres email podany w dziale "Kontakt".
Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku
Organizator turnieju: Mateusz Koberda
Przewodniczący komisji: Marcin Szczęśniak
|