Ogólnopolski Turniej Tenisa Lekarzy Gdańsk 2018

Opublikowano: niedziela, 10 czerwiec 2018

Turniej odbył się: 
9-10 Czerwca 2018 na kortach GAT w Gdańsku (AWFiS)




litera T

egoroczny turniej już po raz kolejny z rzędu udało się rozegrać przy doskonałej pogodzie (w niedzielę w nocy już intensywnie padało). Organizator bardzo dziękuje tym samym za taką przychylność pogody. Zawodnicy i zawodniczki dopisali, jak zawsze było wiele ciekawych meczy i zwrotów akcji. Ze względu na frekwencję ale również z dbałości o zdrowie zawodników mecze singlowe odbywały się od stanu 2:2 co pozwoliło uniknąć nadmiernego wysiłku przy dużym skwarze. W przerwach między meczami można było uzupełnić płyny, skorzystać z pomocy fizjoterapeuty (co w kilku przypadkach okazało się niezbędne i zdecydowanie poprawiło jakość gry zawodników) lub po prostu z balkonu domku tenisowego podziwiać kilka meczy na raz z wygodnego leżaka.


Na korty Gdańskiej Akademii Tenisowej mieszczące się na terenie AWF zawitało w tym roku 62 zawodników i zawodniczek oraz rodziny i kibice (w sumie przez korty przewinęło się ponad 100 osób). Dobrze przygotowane korty i pogoda pozwoliły na rozegranie wszystkich meczy niemal zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Aby nie opaść z sił w czasie rozgrywek dla każdego dostępny był posiłek z grilla oraz napoje. Ostateczne rozstrzygnięcia nastąpiły dopiero po godz. 19:00 w niedzielę. Rozegraliśmy w sumie ok. 130 meczy.


Na potrzeby turnieju Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku wynajęła na wyłączność cały obiekt GAT w Gdańsku. Do dyspozycji było w sumie 7 kortów ziemnych z czego 2 kryte. Dzięki dobrej organizacji i dobrej współpracy z zawodnikami wszystkie korty były maksymalnie wykorzystane i mecze przebiegały sprawnie.


Podobnie jak w czerwcu zeszłego roku zarówno mężczyźni jak i kobiety rywalizowali w dwóch kategoriach - OPEN i +50. Odbyły się również turnieje DEBLOWE mężczyzn, kobiet oraz MIKSTY. W niedzielę wyłoniono zwycięzców. Po puchar w kategorii OPEN Mężczyzn sięgnął ponownie rozstawiony z numerem 1 Grzegorz Szelągowicz, który co warto podkreślić mógł również grać w kategorii +50 ale ambicja kazała mu mierzyć się z młodszymi pretendentami. Podobnie jak w zeszłym roku doświadczenie i technika były górą. Wśród Pań po raz trzeci z rzędu triumfowała również rozstawiona z "1" Karolina Grajewska. W kategorii +50 Mężczyzn po najwyższe trofeum zdołał sięgnąć Aleksander Skop pod nieobecność zeszłorocznego zwycięzcy. Wśród Pań w kategorii +50 pod nieobecność zeszłorocznej triumfatorki sięgnęła Małgorzata Krzyżanowska. Gry deblowe odbyły się w całości w niedzielę a po najwyższe miejsce na podium w kat. męskiej sięgnęli wspomniani już zwycięzcy drabinek singlowych, którzy zagrali razem - para Grzegorz Szelągowicz/Aleksander Skop. Wśród Pań ponownie udało się wygrać puchar parze Aneta Szczerkowska-Dobosz/Mariola Bigus a w parach mieszanych puchar przypadł parze Magdalena Mikietyńska / Michał Mikietyński. W tym roku oprócz kryształowych pucharów, najlepsi wygrali nagrody rzeczowe. Każdy zawodnik niezależnie od wyników w tym roku otrzymał skarpety sportowe z logiem turnieju i parę frotek, które doskonale absorbowały duże ilości potu, które pojawiały się na czołach zawodników i zawodniczek.


Podobnie jak w roku ubiegłym w kategoriach singlowych zastosowaliśmy system „do dwóch przegranych”. Każdy  mecz trwał od stanu 2:2 w gemach do końca seta, natomiast w razie remisu rozgrywany był tie-break do 7. Deble rozgrywane były od stanu 0:0 bez przewag.


Już teraz pragnę zaprosić wszystkich zainteresowanych na przyszły rok (okolice Bożego Ciała). Poszukujemy również kolejnych sponsorów, którzy są zainteresowani współpracą i zwiększeniem puli nagród!


Poniżej zwycięzcy tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Lekarzy:

Kategoria OPEN mężczyzn:

I miejsce – Grzegorz Szelągowicz

II miejsce – Tomasz Zwierski

III miejsce – Wojciech Dadasiewicz

IV miejsce – Mateusz Koberda

Kategoria  +50 mężczyzn:

I miejsce – Aleksander Skop

II miejsce – Arkadiusz Mikulski

III miejsce – Grzegorz Miler

IV miejsce – Mariusz Chwiałkowski


Kategoria OPEN kobiet:

I miejsce – Karolina Grajewska

II miejsce – Magdalena Mikietyńska

III miejsce – Malwina Ornowska-Skelnik

IV miejsce – Aleksandra Gajecka


K
ategoria +50 kobiet:

I miejsce – Małgorzata Krzyżanowska

II miejsce – Irena Ożóg-Zabolska


Kategoria DEBEL mężczyzn:

I miejsce – Szelągowicz/Skop

II miejsce – Dadasiewicz/Koberda

III miejsce – Szyndler/Woźniacki

IV miejsce – Koszyk/Koszyk


Kategoria DEBEL kobiet:

I miejsce – Szczerkowska-Dobosz/Bigus

II miejsce – Grajewska/Krzyżanowska

III miejsce – Ornowska-Skelnik/Gajecka

IV miejsce  – Mikietyńska/Czerwińska


Kategoria MIXT:

I miejsce – Mikietyńska/Mikietyński

II miejsce – Czerwińska/Czerwiński

III miejsce – Rosinke/Rosinke

IV miejsce – Szczerkowska-Dobosz/Dobosz

 


Chcesz aby na tym turnieju było coś Chcesz aby na następnym turnieju było coś nowego? Masz sugestie? Napisz na adres email podany w dziale "Kontakt".

 

Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku

 

Organizator turnieju: Mateusz Koberda

 

Przewodniczący komisji: Marcin Szczęśniak

 

Pozdrawiam serdecznie,
podpis bialetlo