|

egoroczny turniej był wyjątkowy pod kilkoma względami. Przede wszystkim był dziesiątym i ostatnim w obecnej formule. Przez 10 lat udało się wypracować ciekawą formułę odróżniającą się od innych turniejów tenisowych przede wszystkim systemem gier, która dawała tzw. "drugie życie" a więc mimo przegranej można było grać o najwyższą stawkę. Był również wyjątkowy z powodu nieobecności Marka Rosinke - wielokrotnego medalisty tego i innych turniejów tenisowych. W czasie turnieju wspieraliśmy go w walce w jego najtrudniejszym dotychczas meczu. Szkoda, że życie nie przewidziało podobnego sytemu rozgrywek jak na naszym gdańskim turnieju.
Jak zawsze było wiele ciekawych meczy i zwrotów akcji. Na korty Gdańskiej Akademii Tenisowej mieszczące się na terenie AWF zawitało w tym roku 42 zawodników i zawodniczek oraz rodziny i kibice. Dobrze przygotowane korty i pogoda pozwoliły na rozegranie wszystkich meczy niemal zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Aby nie opaść z sił w czasie rozgrywek dla każdego dostępny był posiłek z grilla oraz napoje. Ostateczne rozstrzygnięcia nastąpiły dopiero po godz. 19:00 w niedzielę.
Na potrzeby turnieju Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku wynajęła na wyłączność cały obiekt GAT w Gdańsku. Do dyspozycji było w sumie 7 kortów ziemnych z czego 2 kryte. Dzięki dobrej organizacji i dobrej współpracy z zawodnikami wszystkie korty były maksymalnie wykorzystane i mecze przebiegały sprawnie.
W tym roku panie i panowie rywalizowali w dwóch kategoriach - OPEN i +50. Odbyły się również turnieje DEBLOWE mężczyzn oraz MIKSTY. W niedzielę wyłoniono zwycięzców. Po puchar w kategorii OPEN Mężczyzn sięgnął Wojciech Dadasiewicz. Wśród Pań po raz triumfatorką okazała się Joanna Szafranek, która przebojem zdobyła kryształowy puchar. W kategorii +50 Mężczyzn po najwyższe trofeum zdołał sięgnąć Grzegorz Szelągowicz, a więc zeszłoroczny zwycięzca kategorii OPEN. Wśród Pań w kategorii +50 po puchar sięgnęła ponownie Aneta Szczerkowska-Dobosz. Gry deblowe odbyły się w całości w niedzielę a po najwyższe miejsce na podium w kat. męskiej sięgnęła para Szelągowicz/Szelągowicz. W parach mieszanych puchar przypadł parze Magdalena Mikietyńska / Michał Mikietyński.
Dziękuję wszystkim osobom, które w ciągu tych 10 lat uczestniczyły w organizowanych turniejach. Do zobaczenia na kortach!
Poniżej zwycięzcy tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Lekarzy:
|
Kategoria OPEN mężczyzn:
I miejsce – Wojciech Dadasiewicz
II miejsce – Paweł Walecki
III miejsce – Tomasz Zwierski
IV miejsce – Mateusz Koberda
|
Kategoria +50 mężczyzn:
I miejsce – Grzegorz Szelągowicz
II miejsce – Arkadiusz Mikulski
III miejsce – Mariusz Chwiałkowski
IV miejsce – Aleksander Skop
|
|
Kategoria OPEN kobiet:
I miejsce – Joanna Szafranek
II miejsce – Malwina Ornowska-Skelnik
III miejsce – Aleksandra Gajecka
IV miejsce – Zuzanna Czerwińska
|
Kategoria +50 kobiet:
I miejsce – Aneta Szczerkowska-Dobosz
II miejsce – Małgorzata Krzyżanowska
|
|
Kategoria DEBEL mężczyzn:
I miejsce – Chabowski / Walecki
II miejsce – Szelągowicz/Szelągowicz
III miejsce – Radziejewski/Radziejewski
IV miejsce – Mikulski/Koberda
|
Kategoria MIKST:
I miejsce – MIKIETYŃSKA/MIKIETYŃSKI
II miejsce – Czerwińska/Czerwiński
III miejsce – Szczerkowska-Dobosz/Dobosz
IV miejsce – Krzyżanowska/Kluczyński
|
Chcesz aby na tym turnieju było coś Chcesz aby na następnym turnieju było coś nowego? Masz sugestie? Napisz na adres email podany w dziale "Kontakt".
Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku
Organizator turnieju: Mateusz Koberda
Przewodniczący komisji: Marcin Szczęśniak
|