Ogólnopolski Turniej Tenisa Lekarzy Gdańsk 2019

Opublikowano: poniedziałek, 10 czerwiec 2019

Turniej odbył się: 
8-9 czerwca 2019 na kortach GAT w Gdańsku (AWFiS)




litera T

egoroczny turniej był wyjątkowy pod kilkoma względami. Przede wszystkim był dziesiątym i ostatnim w obecnej formule. Przez 10 lat udało się wypracować ciekawą formułę odróżniającą się od innych turniejów tenisowych przede wszystkim systemem gier, która dawała tzw. "drugie życie" a więc mimo przegranej można było grać o najwyższą stawkę. Był również wyjątkowy z powodu nieobecności Marka Rosinke - wielokrotnego medalisty tego i innych turniejów tenisowych. W czasie turnieju wspieraliśmy go w walce w jego najtrudniejszym dotychczas meczu. Szkoda, że życie nie przewidziało podobnego sytemu rozgrywek jak na naszym gdańskim turnieju.

Jak zawsze było wiele ciekawych meczy i zwrotów akcji. Na korty Gdańskiej Akademii Tenisowej mieszczące się na terenie AWF zawitało w tym roku 42 zawodników i zawodniczek oraz rodziny i kibice. Dobrze przygotowane korty i pogoda pozwoliły na rozegranie wszystkich meczy niemal zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Aby nie opaść z sił w czasie rozgrywek dla każdego dostępny był posiłek z grilla oraz napoje. Ostateczne rozstrzygnięcia nastąpiły dopiero po godz. 19:00 w niedzielę.


Na potrzeby turnieju Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku wynajęła na wyłączność cały obiekt GAT w Gdańsku. Do dyspozycji było w sumie 7 kortów ziemnych z czego 2 kryte. Dzięki dobrej organizacji i dobrej współpracy z zawodnikami wszystkie korty były maksymalnie wykorzystane i mecze przebiegały sprawnie.


W tym roku panie i panowie rywalizowali w dwóch kategoriach - OPEN i +50. Odbyły się również turnieje DEBLOWE mężczyzn  oraz MIKSTY. W niedzielę wyłoniono zwycięzców. Po puchar w kategorii OPEN Mężczyzn sięgnął Wojciech Dadasiewicz. Wśród Pań po raz triumfatorką okazała się Joanna Szafranek, która przebojem zdobyła kryształowy puchar. W kategorii +50 Mężczyzn po najwyższe trofeum zdołał sięgnąć Grzegorz Szelągowicz, a więc zeszłoroczny zwycięzca kategorii OPEN. Wśród Pań w kategorii +50 po puchar sięgnęła ponownie Aneta Szczerkowska-Dobosz. Gry deblowe odbyły się w całości w niedzielę a po najwyższe miejsce na podium w kat. męskiej sięgnęła para Szelągowicz/Szelągowicz. W parach mieszanych puchar przypadł parze Magdalena Mikietyńska / Michał Mikietyński.


Dziękuję wszystkim osobom, które w ciągu tych 10 lat uczestniczyły w organizowanych turniejach. Do zobaczenia na kortach!

Poniżej zwycięzcy tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Lekarzy:

Kategoria OPEN mężczyzn:

I miejsce – Wojciech Dadasiewicz

II miejsce – Paweł Walecki

III miejsce – Tomasz Zwierski

IV miejsce – Mateusz Koberda

Kategoria  +50 mężczyzn:

I miejsce – Grzegorz Szelągowicz

II miejsce – Arkadiusz Mikulski

III miejsce – Mariusz Chwiałkowski

IV miejsce – Aleksander Skop


Kategoria OPEN kobiet:

I miejsce – Joanna Szafranek

II miejsce – Malwina Ornowska-Skelnik

III miejsce – Aleksandra Gajecka

IV miejsce – Zuzanna Czerwińska


K
ategoria +50 kobiet:

I miejsce – Aneta Szczerkowska-Dobosz

II miejsce – Małgorzata Krzyżanowska


Kategoria DEBEL mężczyzn:

I miejsce – Chabowski / Walecki

II miejsce – Szelągowicz/Szelągowicz

III miejsce – Radziejewski/Radziejewski

IV miejsce – Mikulski/Koberda


Kategoria MIKST:

I miejsce – MIKIETYŃSKA/MIKIETYŃSKI

II miejsce – Czerwińska/Czerwiński

III miejsce – Szczerkowska-Dobosz/Dobosz

IV miejsce  – Krzyżanowska/Kluczyński

 

 



Chcesz aby na tym turnieju było coś Chcesz aby na następnym turnieju było coś nowego? Masz sugestie? Napisz na adres email podany w dziale "Kontakt".

 

Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku

 

Organizator turnieju: Mateusz Koberda

 

Przewodniczący komisji: Marcin Szczęśniak

 

Pozdrawiam serdecznie,
podpis bialetlo